Gdzie i jak szukać pracy?


Pracy można szukać na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszą formą poszukiwań jest Internet, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarek ofert pracy. Na portalach pracy zaznaczamy interesujący nas obszar zawodowy np. Obsługa Klienta, albo nazwę stanowiska, w tym przypadku Kierownik ds. Obsługi Klienta. Jeśli poszukujemy zatrudnienia w określonym mieście, albo województwie – zaznaczamy region. Chyba, że jesteśmy gotowi na przeprowadzkę nawet na drugi koniec Polski, wtedy możemy pominąć opcję zaznaczania określonego regionu. Poszukując zatrudnienia można także skorzystać z agencji pośrednictwa pracy, należy się jednak liczyć z tym, że najczęściej będziemy mieli podpisaną umowę pracy z określoną agencją, której będzie przysługiwać część naszego wynagrodzenia. Gdybyśmy byli bezpośrednio zatrudnieni przez pracodawcę, pensja byłaby najprawdopodobniej wyższa.

W dużych miastach są także organizowane Targi Pracy, na które zdecydowanie warto się wybrać. Na targach mamy możliwość bezpośredniego porozmawiania z przedstawicielami firm poszukujących pracowników, złożenia swojej aplikacji, skorzystania z usług doradczych dotyczących pisania curriculum vitae i listu motywacyjnego, czy też rozmowy rekrutacyjnej. Na tego typu imprezach organizowane są także różnego rodzaju wykłady i prelekcje specjalistów z różnych dziedzin życia i biznesu.

Ofert pracy można także poszukiwać w prasie codziennej oraz poprzez Publiczne Służby Zatrudnienia, m.in. poprzez Powiatowe Urzędy Pracy. Wśród studentów dużą popularnością cieszą się Akademickie Biura Karier.

3 komentarze

  • graa85 on 26 marca 2018

    Bardzo przydatne informacje 🙂

    • admin on 16 kwietnia 2018

      Cieszę się, że zamieszczane przeze mnie informacje są pomocne. Zapraszam do dalszej lektury 🙂

    • admin on 16 maja 2018

      Dziękuję i zapraszam częściej.

Napisz komentarz