Każdy pracodawca powinien wiedzieć o tym, że pracownik zmotywowany jest wydajny. Dotyczy to również mieszkańców województwa podlaskiego. Kiedy pracownik rozpoczyna tydzień z nastawieniem optymistycznym, a kończy z poczuciem, że wykonał swoją pracę dobrze – efekty jego pracy będą bardzo zadowalające.
Jednak poziom zmotywowania u pracowników niekiedy spada. Sprawdźmy jak to naprawić, na przykład w branży gastronomicznej. Najpowszechniejszą i zarazem najsilniejszą motywacją jest kwestia wynagrodzenia. Jednakże są także inne ważne aspekty, na które powinien zwrócić uwagę każdy pracodawca. Ważna jest stabilna płaca, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz higiena pracy. Równie duże znaczenie ma ustalenie odpowiednich relacji z przełożonymi oraz współpracownikami.
Każdy pracownik będzie miał konkretne oczekiwania wobec pracy, którą wykonuje. Liczy się dla niego włożony w nią wysiłek oraz widoczny efekt. Pracownicy muszą wiedzieć jakie są zadania i cele firm, a także strategia. Muszą dostrzegać idee i swój rzeczywisty wkład w jej funkcjonowanie.
To wszystko może ich motywować i sprawiać, że z większą chęcią będą wypełniać własne obowiązki. Wielu pracowników doceni również możliwość zadbania o swój własny rozwój. Dlatego bardzo istotne jest dofinansowanie szkoleń, kursów, a nawet studiów podyplomowych. Promocja zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej staje się także pożądanym dodatkiem do wynagrodzenia. To wszystko pozwoli na utrzymanie motywacji u pracowników.
Mnie najbardziej motywują pieniądze i pochwała szefa.
No to chyba dwie najbardziej motywujące rzeczy 😉